twitter
linkedin

Z roku na rok zapotrzebowanie na opakowania z tworzyw sztucznych, zwłaszcza te wykonane metodą termoformowania i przy użyciu recyklatów, systematycznie rośnie. Przedstawione w raporcie Grand View Research szacunkowe dane do 2028 roku dla rynku produktów opakowaniowych z plastiku wpisują się w oczekiwane rezultaty KGL S.A. z realizacji Strategii Spółki na lata 2021–2025.

 

Prognozy dla rynku opakowań z tworzyw sztucznych

348,08 mld dolarów to wartość, na jaką wyceniono wielkość światowego rynku opakowań z tworzyw sztucznych w 2020 roku. Z danych ujętych w raporcie firmy konsultingowej Grand View Research [1] wynika, że dla tego typu produktów roczna stopa wzrostu (CAGR) w latach 2021–2028 wyniesie 4,2%, co finalnie ma dać rynkowi w 2028 roku przychód 486,2 mld dolarów.

Agencja przyjrzała się również segmentowi opakowań termoformowanych. Przeprowadzona analiza [2] wykazała, że w ubiegłym roku miał on wartość 42,86 mld dolarów. Od 2021 do 2028 roku rynek będzie charakteryzowało średnie roczne tempo wzrostu na poziomie 5,2%. Oznacza to, że na koniec szacowanego okresu będzie wart 64,21 mld dolarów. Szybki wzrost segment technologii termoformowania zawdzięczać będzie rosnącemu zapotrzebowaniu na lekkie i cienkie, zrównoważone opakowania.

ilustracja 15 04 2021

– Przedstawione w raportach dane są znakomitą informacją dla naszej spółki. Stabilny wzrost rynku to ciągłe zapotrzebowanie na produkty i usługi KGL – mówi Anita Frydrych, Dyrektor Działu Rozwoju Technologii Tworzyw Sztucznych i Funduszy Unijnych, KGL S.A. – Jako KGL specjalizujemy się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych metodą termoformowania. Obecnie posiadamy 28 oddanych do użytku linii do termoformowania. Dodatkowo w ramach działalności zajmujemy się projektowaniem i budową form na maszyny termoformujące, a także świadczymy doradztwo techniczne w zakresie termoformowania.

Czytaj całość >>