twitter
linkedin

10 lutego 2022 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Grupy Roboczej ds. opakowań nadających się do recyklingu działającej w ramach Polskiego Paktu Plastikowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele KGL S.A.

 

Cel: 100% opakowań do recyklingu

KGL S.A. przystąpił do Polskiego Paktu Plastikowego 10 września 2020 r. i od tego czasu czynnie działa w ramach organizacji. Na początku lutego br. przedstawiciele spółki wzięli udział w spotkaniu Grupy Roboczej ds. opakowań nadających się do recyklingu, która wspiera realizację celu 3. Paktu: 100% opakowań z tworzyw sztucznych na polskim rynku ma nadawać się do ponownego wykorzystania lub recyklingu.

Kierując się metodyką opracowaną przez Fundację Ellen MacArthur, w ramach prac Grupy przygotowujemy materiały, jakie pomogą zrozumieć polskiemu rynkowi, czym są opakowania nadające się do recyklingu – podkreśla Anita Frydrych, dyrektor Działu Rozwoju Technologii Tworzyw Sztucznych i Funduszy Unijnych KGL S.A.

 

KGL stosuje zasady ekoprojektowania

Polski Pakt Plastikowy to nie jedyna organizacja, do której przystąpił w ostatnich latach KGL S.A. Ze względu na typy wytwarzanych opakowań z tworzyw sztucznych, przedsiębiorstwo jest także partnerem inicjatyw Ceflex (The Circular Economy for Flexible Packaging) i RecyClass, wspierających rozwój wytycznych dotyczących ekoprojektowania w celu uwzględnienia pełnego spektrum obecnie stosowanych materiałów elastycznych.

 

Więcej o działaniach KGL S.A. na rzecz produkcji ekologicznych opakowań, można przeczytać w artykule ,,Recykling nie tylko na papierze” przygotowanym przez Stowarzyszenie Natureef. Tekst dostępny jest pod linkiem: https://natureef.pl/recykling-nie-tylko-na-papierze/.