twitter
linkedin

Produkty mięsne jako surowce nietrwałe wymagają stosowania opakowań spełniających najwyższe standardy jakościowe. Już dziś, stojącym przed branżą mięsną wyzwaniom związanym z pakowaniem żywności w duchu bezpieczeństwa i ekologii, pozwalają sprostać innowacyjne opakowania od KGL.

 

Opakowanie to przede wszystkim bezpieczeństwo

Wypełnianie rygorystycznych standardów jakościowych stawianych opakowaniom dedykowanym produktom mięsnym jest jednym z celów, jakie nałożyło na siebie KGL S.A. Przestrzegając dobrych praktyk ekoprojektowania i stosując nowoczesne materiały, spółka przygotowała i wprowadzała na rynek rozwiązania, które nie tylko są bezpieczne dla przechowywanych w ich wnętrzu przetworów mięsnych, ale także dla środowiska naturalnego.

Wprowadzanie do oferty KGL innowacyjnych opakowań jest efektem działań prowadzonych w Centrum Badawczo-Rozwojowym – mówi Radosław Ptak, Kierownik Działu Rozwoju w KGL S.A. – To właśnie w tym miejscu opracowywane są nowe materiały (jak np. struktury spienione) i technologie (jak np. nowe formy), które następnie spółka implementuje do produkcji.

 

Innowacje odpowiedzią na potrzeby

Już dziś w ofercie KGL S.A. dostępne są opakowania dla branży mięsnej wykonane m.in. z folii rPET lub folii spienionych XPET i XPP, z zastosowaniem struktury monoPET lub opatentowanego sposobu łączenia folii górnej z kołnierzem opakowania (tzw. „RESPECT by KGL”), a także odporne na wysokie temperatury.

Więcej o nowoczesnych i ekologicznych opakowaniach dla branży mięsnej od KGL mogą Państwo przeczytać w naszych najnowszych artykułach dostępnych na łamach portali: foodfakty.pl i portalspozywczy.pl. Zapraszamy do lektury!