twitter
linkedin

Tworzywa sztuczne stosowane są praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia – artykułach gospodarstwa domowego, opakowaniach na żywność, motoryzacji czy medycynie. Polimery wykorzystywane odpowiedzialnie mogą długo i bezpiecznie funkcjonować w naszym codziennym życiu. Warto więc zminimalizować ich oddziaływanie na środowisko poprzez używanie materiałów zaprojektowanych z myślą o ekologii.

 

Tworzywa sztuczne to kolejny krok ochrony środowiska

Świadomość konsumentów w kwestiach związanych z ochroną środowiska z roku na rok rośnie. Klienci coraz chętniej podejmują odpowiedzialne społecznie decyzje i szukają sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu konsumpcyjnego stylu życia na środowisko. Polimery – tworzywa sztuczne – są odpowiedzią na większość wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem gospodarki. W dużej mierze mogą być łatwo zawracane do ponownego przetwórstwa, a dzięki unikalnym parametrom technicznym pozwalają na zastępowanie innych materiałów. Dodatkowo są lekkie, co przekłada się na ich mniej emisyjny transport.

Co istotne, w ostatnich latach dzięki rozwojowi nowych technologii, wpływ śladu węglowego generowanego podczas całego cyklu życia tworzyw sztucznych, ulega stopniowemu zmniejszeniu. Umiemy coraz lepiej produkować, przetwarzać i zbierać do ponownego zużycia materiały, choć trzeba przyznać, że przed nami jeszcze długa droga do pełnego zamknięcia cyklu życia polimeru.

 Aktualności ilustracje 31 03 2022 granulat

 

Produkcja opakowań odpowiedzialnych ekologicznie

Spółka KGL od lat nie tylko bacznie przygląda się nowym technologiom, ale także aktywnie uczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych dotyczących ekologii produkcji opakowań. W firmie funkcjonuje Centrum Badań i Rozwoju, które stale pracuje nad ulepszaniem istniejących i wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych. KGL S.A. w głównej mierze produkuje opakowania z tworzyw PP i PET, w przypadku których możliwe jest pełne, bądź częściowe, wykorzystanie recyklatu pochodzącego z rynku wtórnego. Produkty wykonane z tych tworzyw mają wysoką zdolność do bycia zawracanym w obiegu i poddawane są recyklingowi.

Spółka inwestuje w innowacyjne projekty takie, jak opakowania spienione (niższa waga, niższy udział polimeru) czy wykonane w 100% z recyklingu – także przy użyciu wieży dekontaminacyjnej SSP. KGL ma techniczne możliwość produkcji z innego rodzaju tworzyw, w tym PLA, który jest biodegradowalny i nie powstaje z paliw kopalnych.

 

Czytaj całość na: http://kgl.pl/kgl/pl/aktualnosci/187-eko-tworzywa-przyszloscia-rynku-opakowan.html

Dawid Marcinek

KGL S.A. | DYREKTOR SPRZEDAŻY I ZAKUPÓW