twitter
linkedin

16 marca 2023 r. nastąpiła premiera trzech z serii broszur „Karty opakowań problematycznych”. To kolejne publikacje Polskiego Paktu Plastikowego, przy opracowywaniu których udzielał się zespół specjalistów KGL S.A.

 

Karty opakowań problematycznych

W połowie marca 2023 r. ukazały się pierwsze trzy „Karty opakowań problematycznych” przygotowane przez członków Polskiego Paktu Plastikowego (PPP) i Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny. Dokumenty dotyczą opakowań, które z dużym prawdopodobieństwem nie zostaną efektywnie zagospodarowane po użyciu, utrudniają przetwarzanie innych wyrobów lub do ich produkcji wykorzystuje się niebezpieczne substancje chemiczne, jak opakowania:

  1. zawierające barwnik na bazie sadzy technicznej (carbon black),
  2. z PVC i PVDC,
  3. z EPS i XPS.

Wskazane wyżej opakowania Członkowie Paktu chcą dobrowolnie wyeliminować z rynku do końca 2023 r., co pomoże im zrealizować założenia drugiej Złotej Zasady Projektowania Opakowań.

 

KGL dzieli się z rynkiem wiedzą

W pracach nad broszurą dotyczącą opakowań zawierających barwnik na bazie sadzy technicznej (carbon black) wzięli udział eksperci KGL S.A. Wykluczenie tego typu produktów jest istotne ze względu na efektywność procesu segregacji tworzyw sztucznych. Opakowania te nie są bowiem wykrywane w procesie sortowania optycznego techniką NIR i tym samym nie są poddawane recyklingowi.

 

Czytaj całość na: http://kgl.pl/kgl/pl/aktualnosci/208-kgl-wspoltworca-kart-opakowan-problematycznych.html